Teorie velkého třesku


úvod / reference / teorie velkého třesku

Realizace: Leden 2013

Klient: --------------

Systém: vlastní CMS od Mariho

Provedené práce: Webdesign, ostatní grafické práce

Popis:

Milovníci seriálu Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory), zbystřete a podívejte se na českou fan stránku seriálu. Web představuje všech 6 sérií úspěšného amerického seriálu a popisuje jeho hlavní smysl a seznamuje s jeho postavami. Ale především nabízí ke zhlédnutí jednotlivé díly seriálu, všech šesti sérií. A to v českém i anglickém znění. Námětem seriálu jsou postavy mladých fyziků pracujících na svých teoriích a vtipné hlášky odrazy vědy a život v reálném světě jsou pointou děje. Vtipné, ale dobře a profesionálně zasazené hlášky jsou hlavním cílem seriálu, který se snaží přinést humor do vědeckého bádání. Premiéra prvního pilotního dílu uvedla stanice CBS v srpnu 2007 a seriál ihned měl velký úspěch díky netradiční hlavní myšlence. U nás začala vysílat seriál TV stanice Prima Cool od roku 2009.

Seriál si získal velkou oblibu zejména u mladých lidí, kteří vidí svět s nadhledem a dokáží se pousmát nad rozličnými ději. Představuje svět, ve kterém mladí fyzici žijí, jeho uzavřenost a zároveň mezi sebou soupeří o pravdě. Pointu důvtipu seriálu jsou hlášky, které mnohdy vyznívají až absurdně. Například vysvětlování vztahu ve srovnání s matematikou a fyzikou. Seriál je koncipován se smyslem ukázat humor vědců, kteří některé „obyčejné prkotiny“ řeší složitě či prostě jinak. Seriál je velmi sledovaný po celém světě a u nás si našel oblibu taktéž. Jednotlivé díly již svými názvy, které jsou záměrně voleny se „složitými“ vědeckými slovy, poukazují pointu složitosti vědeckého myšlení a jeho přenos do reálného světa, např. Fluktuace dobráctví, Selekce hlavní družičky či třeba Polarizace kalhotkové všehochuti. Posuďte sami.

Tento český web nabízí nejen základní informace o seriálu, ale především zde můžete vidět všechny díly kompletně s českým dabingem. Seriál je velmi oblíbený a liší se od jiných svým zaměřením na vědecký humor a mnohdy neschopnost odvodit jednoduché věci v reálném životě. Navštivte tento český fan web Teorie velkého třesku a seriál Vás chytne.

Líbí se Vám tato práce? Kontaktujte mne a nechte si udělat nový vzhled Vašich stránek... :-)

Spolupracuji s HTMLKóder.cz